Özgeçmiş Nedir | Nasıl Yazılır | Anlatılır?


Özgeçmiş Nedir, Özgeçmiş Nasıl Yazılır, Özgeçmiş Nasıl Anlatılır?

Değişimin sürekli olduğu ve rekabetin sürekli arttığı bir toplumda yaşıyoruz. Tam istihdamdan bahsedeceğimiz günler geride kaldı. Piyasada birçok eğitim görmüş, yüksek eğitim görmüş, fazlasıyla donanımlı olan birçok kişi bulunmaktadır. Dolayısıyla iş bulmak da zorlaşmaktadır.

Belki biz de iyi donanımlı bir birey olabiliriz ancak işe gireceğimiz firmaya kendimizi düzgün pazarlayamazsak hiçbir anlamı kalmaz. Onlar bizden daha alt özelliklere sahip bir kişiyle çalışmaya devam edebilirler. Firmalara sizi tanıma şansı verin. Kendinizin farklı olduğunu onlara hissettirin.

Yüksek teknoloji ve verimlilik üzerine yapılan vurgu işgücü ihtiyacını da azaltmaktadır.

Özgeçmişiniz bu noktada önemli olmaktadır. Özgeçmiş sizin firma üzerinde bırakacağınız ilk intibadır. İyi bir özgeçmiş sizin eğitim hayatınızda, normal hayatınızda, iş hayatınızda neler yaptığınızı, kişisel özelliklerinizi, kişisel başarılarınızı, yetkinliklerinizi, üniversite haricinde elde ettiğiniz katma değerleri içeren bir belge olmalıdır.


Özgeçmiş Nedir, İş Başvurusunda Nasıl Bir Konumda Bulunmaktadır? Aşağıdaki Resim Aklınızda Bu Durumu Canlandıracaktır.

ozgecmis ve is gorusme sureci Özgeçmiş Nedir | Nasıl Yazılır | Anlatılır?

Özgeçmiş (CV) sihirli bir değnek değildir. Birden bütün problemlerinizin çözümü olamaz. Ancak CV önemli bir pazarlama aracıdır.

Yeni mezun öğrenciler, okuldan ayrılanlar, kariyer değiştirmek isteyenler ve daha birçok kişi Özgeçmiş (CV) Hazırlamaya ihtiyaç duyarlar.

Özgeçmişe yani kendimizi pazarlama broşürüne baktığımızda şunların reklamını görürüz: “Neler Yaptık, Okuyucu İçin Neler Yapabiliriz“. Okuyucular bu broşürde gereksiz bilgi görmekten hoşlanmaz.

Özgeçmiş Nasıl Yazılır?

Gelen aramalar: ozgecmıs nasıl anlatılır,8yaşındaki 1cocugun öz gecmişi nasıl anlatılır,özgeçmişimiz nasıl anlatılır


27 June 2013 Saat : 12:05

Özgeçmiş Nedir | Nasıl Yazılır | Anlatılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz


 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar