Kelimeleri Yutarak Konuşma Problemi | Sorunu | Çözümü


kelimeleri yutma sorunu 300x186 Kelimeleri Yutarak Konuşma Problemi | Sorunu | ÇözümüKelimeleri yutarak konuşma aslında biraz çok aceleci insanların yaptığı konuşma hatalarından biridir. Biliyorsunuz çağımız hız çağı çok şeye yetişmeye çalışıyoruz dolayısıyla zamanıda fazla tutumlu kullanmaya çalışıyoruz bazen. Tabi bu iletişimde çok sayıda zorluklara yol açıyor.

Bazıları kelimeleri söylemeyi unutuyor veya bazı kelimeleri atlayarak daha hızlı konuşmanın metodlarını arıyor. Bazılarımız çok hızlı konuşurken fark etmeden heceleri yutuyor dolayısıyla anlaşılırlığı hep bunlar sekteye uğratan şeylerdir. Biraz daha düşünmek söylediğimiz şeyleri mesajları kafamızda toparlayıp ondan sonra sözlere dökmek biraz daha beynimize yavaşlama uyarısı vermek gerekiyor.


Aslında şunu unutmamak gerekiyor. Beyin bizim için bir araç konumunda. Yani beyin bizden ayrı hareket eden bir şey değil. Biz beyini emir eri gibi kullanabiliriz. Dolayısıyla Beynimize doğru komutları verdiğimiz zaman “ben yutarak konuşmayacağım” veya “ben kelimeleri atlamayacağım” dediğimiz zaman o aslında beynimize yardımcı olacaktır. Bunun içinde yapılması gereken şey gazete , kitap sesli okumak bazı tekerlemelerden kitaplarda bulabileceğimiz bazı tekerlemelerden yararlanmak.

Bu tür egzersizleri yapmak yararlı olacaktır. Ama her şeyden önce bu hızla ilgili bir şeydir. Bunuda unutmamak gerekgir. Bazı şeyleri atlamamak, kelimeleri yuymamak için biraz hızımızı düşürmemiz gerekiyor.

Gelen aramalar: konuşurken kelimeleri yutmak,kelimeleri yutarak konusma,kelimeleri yutmadan nasıl konuşulur,hızlı konuşma kelimeleri yutma,kelimeleri yutmadan konuşmak için,konuşurken kelimeleri yutma,çok hızlı konuşuyorum kelimeleri yutuyorum,konuşurken sözcükleri yutmak,neden kelimeleri yutariz,konuşurken kelimeleri unutmak


22 July 2013 Saat : 5:19

Kelimeleri Yutarak Konuşma Problemi | Sorunu | Çözümü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz


 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar