Direksiyon Sınavında Yapılması Gerekenler


direksiyon sinavi Direksiyon Sınavında Yapılması GerekenlerDireksiyon Sınavı Nasıl Olur?, Direksiyon Sınavında Dikkat Edilecek Noktalar, Direksiyon Sınavında Nelere Bakılır, Direksiyon Sınavından Nasıl Geçilir?

Direksiyon sınavlarında yapmanız gerekenler konusunda artık daha dikkatli olmanız gerekiyor. Çok katı kurallar geldi. En ufak bir hatanızda daha direksiyon sınavına başlamadan sınavınız geçersiz sayılabilir.

Ehliyet almak artık eskisi kadar kolay değil. Ehliyet almayı zorlaştıran sınavlar yapılmaya başlandı. Yeni yapılan direksiyon sınavları ehliyet almak isteyenleri biraz daha sıkıntıya sokacak. Yeni direksiyon sınavı 28 Temmuz 2013 Pazar günü ilk kez uygulandı.

Önceden 15 dakika süren sınav yeni düzenleme ile 30 dakikaya çıkarıldı. Müfettiş ve bakanlık denetçilerinin de görev yaptığı sınavda adaylar ilk kez araçta “geri vites kullanma” ve “araçlar arasına park etme” yetenekleri ile değerlendirildi.


Direksiyon sınavındaki en büyük değişiklik ise puanlama sisteminde yapıldı. Önceki yönetmeliğe göre 100 puan üzerinden belirli kriterlere göre değerlendirme yapılıyor ve hata yapıldığında puan düşürülüyordu. Yeni düzenlemede bu uygulama kaldırıldı ve yerine daha sıkı kurallar getirildi.

Emniyet Kemeri Size Baştan Kaybettirebilir

Örneğin sürücü adayı kontrolsüz ve sinyal vermeden çıkış yapıyorsa sınavı derhal iptal ediliyor ve geçersiz sayılıyor. Ayrıca trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullandığı zaman da sınav geçersiz sayılıyor. Yeni direksiyon sınavında arabaya binerken emniyet kemerini takmayan, ayna ve koltuk ayarlarını kontrol etmeyen sürücülerin sınavı daha araba hareket etmeden sona ermiş sayılıyor.

Gelen aramalar: direksiyon sinavini nasil kazanirim


29 July 2013 Saat : 8:07

Direksiyon Sınavında Yapılması Gerekenler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz


 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar